Poradnie

Terapia antynikotynowa

VivaMed

Myślałeś o rzuceniu palenia?

Jeśli papierosy już cię męczą, zaczynają ci śmierdzieć,

za dużo kosztują i nie chcesz żeby tobą rządziły

W takim razie dobrze trafiłeś - ta terapia jest dla ciebie!!!

POMOŻEMY CI RZUCIĆ PALENIE

KORZYŚCI Z RZUCENIA PALENIA TYTONIU

 1. ZDROWOTNE:
  • obniżenie ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia, udaru mózgu i nowotworów;
  • ustąpienie kaszlu, chrypki, polepszenie wydolności oddechowej i wysiłkowej;
  • przywrócenie zmysłu węchu i smak
  • likwidacja nieprzyjemnego zapachu z ust, przebarwień, poprawa cery.
 2. MORALNE:
  • uwolnienie się od stałej potrzeby posiadania papierosów, a więc odzyskanie poczucia wolności i kierowania swoim postępowaniem;
  • zaprzestanie dawania złego przykładu podopiecznym.
 3. FINANSOWE:
  • oszczędności z tytułu niepalenia spowodują pozostanie w portfelu średnio kilkuset złotych miesięcznie.

TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA

Opisaną poniżej terapię po raz pierwszy zastosował w leczeniu niemiecki lekarz Franz Morell. Urządzenia komputerowe do terapii bioinformacyjnej produkowane są w Niemczech od 1977 roku. Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu uzależnień. Na terapię antynikotynową pacjenci zgłaszają się z niedopałkami papierosów, które umieszcza się w elektrodzie detekcyjnej aparatu w celu analizy przez urządzenie rodzaju uzależnienia, na jakie chcemy oddziaływać. W czasie terapii dochodzi do eliminacji głodu nikotynowego. Palacze tytoniu zgłaszają się szczególnie chętnie, ponieważ jest to zabieg w pełni bezbolesny i bezinwazyjny. Nie ma skutków ubocznych i każdy palący może się jemu poddać. Niezależnie od ilości wypalanych dziennie papierosów oraz stażu palenia – metoda jest tak skuteczna, że wystarczy jeden dwudziestominutowy zabieg. Głód nikotynowy ustępuje w chwilę, lub kilka – najdalej kilkanaście godzin po zabiegu. Najdalej od następnego dnia rano chęci palenia już nie ma. Odruchowo zagląda się jeszcze w miejsca, w których przechowywane były papierosy, lecz odruch ten słabł będzie z każdym dniem, a po mniej więcej 2 tygodniach ustąpi zupełnie. Dlatego też, aby nie paść ofiarą własnego odruchu – wszelkie posiadane papierosy należy wyrzucić. „Środki zastępcze” np.: guma do żucia, nasiona słonecznika, orzeszki, pozwolą łatwiej i bezpiecznie wygasić ten odruch. Rano po przebudzeniu kieruje się wzrok w miejsca, w których były papierosy, ale chęci palenia już nie ma.

Ważne ! Efekt utrzymuje się nawet w towarzystwie osób palących. Bierne palenie jest w pełni bezpieczne i nie wyzwala potrzeby zapalenia. Dopiero aktywnie wypalony papieros spowoduje nawrót głodu nikotynowego. Zatem najważniejszym zadaniem wszystkich poddających się temu zabiegowi jest zapanowanie nad odruchami. Terapie antynikotynowe wykonywane są przez nas od wielu lat. Skuteczność sięga 73%, zatem 7- 8 osób z 10 odnosi sukces i przestaje palić!

Przyczyny powrotu do palenia można podzielić na 3 grupy:

 CIEKAWOŚĆ – pomimo braku potrzeby palenia, pacjenci dla chęci sprawdzenia swojej reakcji sięgają po papierosa. Oczywiście jest to aktywna próba, a więc głód nikotyny wróci na nowo.

 PRZEKONANIE, że zapalenie papierosa po dłuższej przerwie nie spowoduje nawrotu głodu nikotynowego. Pacjenci sądzą, że „jeden papieros nie zaszkodzi”. Pierwsze „dymki” są tak niesmaczne, że nawet połowy papierosa nie udaje się wypalić, ale po godzinie szuka się kolejnego.

 STRES – w odpowiedzi na sytuacje trudne palimy w nadziei, że papieros łatwiej uspokoi, pozwoli łatwiej przezwyciężyć problem. Zapalony papieros nie smakuje, ale w miarę palenia niesmak maleje, a głód wraca na nowo.

Terapia nie ma skutków ubocznych. Jednak zaprzestanie dostarczania nikotyny oraz wzmożone wydalanie toksyn może spowodować takie przemijające reakcje jak: rozdrażnienie, osłabienie koncentracji, senność, potliwość, suchość w ustach. Powyższe objawy mogą utrzymywać się przez około dwa tygodnie po terapii. Receptą na ich złagodzenie jest picie dużej ilości płynów oraz częste kąpiele. Prosimy, aby terapię antynikotynową traktować jako formę pomocy w rzuceniu palenia, która wprawdzie wyeliminuje głód nikotynowy, ale nie zlikwiduje zachowań odruchowych. Są one reakcjami wypracowanymi i utrwalonymi w ciągu wielu miesięcy czy lat przez samych palących. Dlatego też, tylko oni sami mogą je opanować. Odruchy te nie są do końca kontrolowane i dla pełnego sukcesu potrzebna jest odrobina zdecydowania i samodyscypliny.

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z naszymi ofertami.

Napisz do nas:

Dziękujemy.

Twoja wiadomość została wysłana.

Unia Europejska
Portal Pacjenta