Poradnie

Internista

VivaMed

Internista – czym się zajmuje?

Internista to specjalista chorób wewnętrznych, czyli lekarz ogólny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów wewnętrznych oraz przemiany materii i układu ruchu. W Poradni Chorób Wewnętrznych można skonsultować się z internistą w przypadku problemów zdrowotnych związanych z układem krążenia, oddechowym, pokarmowym, moczowym, krwiotwórczym czy narządów wydzielania wewnętrznego.

Poradnia Chorób Wewnętrznych – jak wygląda wizyta?

W Poradni Chorób Wewnętrznych lekarze zbierają dokładny wywiad, przeprowadzają badania fizykalne, a w razie potrzeby kierują pacjentów na badania diagnostyczne i dalsze konsultacje u specjalistów. W Poradni pracują nie tylko lekarze specjaliści w dziedzinie chorób wewnętrznych, ale również kardiolodzy, pulmonolodzy czy reumatolodzy.

Jakie choroby wewnętrzne diagnozuje internista?

Internista zajmuje się leczeniem chorób wielu układów, m.in. krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowego, krwiotwórczego, narządów wydzielania wewnętrznego oraz chorób przemiany materii i układu ruchu. W Poradni Chorób Wewnętrznych Vivamed na Targówku można skonsultować się z internistą w przypadku takich problemów zdrowotnych, jak np. nadciśnienie tętnicze, choroby serca, astma, choroby wątroby, cukrzyca czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Jak przygotować się do wizyty w Poradni Chorób Wewnętrznych - Vivamed?

Przygotowanie do wizyty w Poradni Chorób Wewnętrznych z internistą jest proste – warto zebrać informacje na temat aktualnych dolegliwości oraz chorób, które występowały w przeszłości. Przydatne będą również wyniki poprzednich badań, wraz z opisem zastosowanych terapii. Przychodząc na wizytę, warto mieć ze sobą aktualne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty, jeśli takie skierowanie jest wymagane.

Czy w Poradni Chorób Wewnętrznych można skonsultować się z lekarzem specjalistą?

W Poradni Chorób Wewnętrznych pracują nie tylko lekarze specjaliści w dziedzinie chorób wewnętrznych, ale również lekarze z innych specjalności, np. kardiolodzy, pulmonolodzy czy reumatolodzy. Dzięki temu pacjenci mają możliwość skonsultowania się z lekarzem specjalistą w danej dziedzinie

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z naszymi ofertami.

Napisz do nas:

Dziękujemy.

Twoja wiadomość została wysłana.

Unia Europejska
Portal Pacjenta